O nas

Gospodarstwo jest położone w przepięknej Dolinie Prądnika 500 m od granicy Ojcowskiego Parku Narodowego, nad samą rzeką Prądnik.
Jest to urokliwe, zaciszne i pełne zieleni miejsce, dobre do odpoczynku od miejskiego gwaru, jednocześnie bardzo dobra baza wypadowa do zwiedzania Krakowa i okolic:

  • Ojcowski Park Narodowy – najmniejszy w Polsce, ale bardzo urokliwy, przyciąga turystów pięknem lasów, rzek i malowniczych skał oraz licznymi jaskiniami (Łokietka, Ciemna), oraz położone poza granicami OPN (Nietoperzowa i Wierzchowska).
  • Zamki na Szlaku Orlich Gniazd: Pieskowa Skała (12 km), zamek w Ojcowie (5 km), zamek w Korzkwi (2 km).
  • Kopalnia Soli w Wieliczce oraz Bochni.
  • Muzeum Obozu Zagłady w Oświęcimiu.
  • Atrakcje dla najmłodszych: Dinozatorland oraz Park Miniatur.
  • Oraz wiele, wiele innych, o których chętnie opowiemy na miejscu.

Po trudach zwiedzania chętnie zaproponujemy Państwu spacer do naszej winnicy oraz opowiemy chętnie o życiu pszczół w naszej pasiece.

Można korzystać z uroków spokojnej wsi (spacer, leżak) lub aktywnie spędzać czas (piesze lub rowerowe wycieczki).
Prądnik Korzkiewski to cichy zakątek Doliny Prądnika- nie jeździ tu żaden pojazd komunikacji zbiorowej, ale niezmotoryzowanych chętnie przywieziemy z przystanku (2-3 km.)

Prezentację agroturystyki „We Młynie” można znaleźć w serwisie https://meteor-turystyka.pl w kilku językach.

Historia

Dom jest zbudowany na miejscu starego młyna, działającego jeszcze w latach 80-tych, po którym zostały jeszcze szczątkowe eksponaty: kamień do mielenia kaszy, kanał młynówki oraz liczne zdjęcia.

Źródła historyczne podają, że w tym miejscu pierwotnie mieściła się papiernia, jedna ze słynnych w całej Polsce papierni prądnickich.

Historia tego miejsca ściśle powiązana jest z historią całej miejscowości, jej zwyczajami i obrzędowością – dziś nasi goście mają latem możliwość uczestniczenia np.: w tradycyjnych dożynkach – poniżej fotografie przedstawiające to święto kiedyś.Napisz do nas